O nas

Tara Yoga Center je edini slovenski jogijski center, ki temelji na učenjih tradicionalnega sistema Satyananda joge. Ta poudarja integralno jogijsko prakso, ki vključuje vse veje joge in deluje na vseh ravneh življenja, zato TYC predstavlja edinstveno učilnico joge za vse, ki želijo svoje življenje spremeniti na bolje, naj bo to telesno, umsko ali duhovno.

Posebnosti TYC:

  • Soustanoviteljica in vodja TYC, Swami Vishwashakti Saraswati, jogijska acharya, ima skoraj 60 let osebne jogijske prakse. Bila je neposredna učenka mednarodnega duhovnega vodje Swamija Satyanande Saraswatija.
  • Obstaja že od leta 1991, ko v SLO ni bilo še nobenega jogijskega centra.
  • Vsi učitelji v centru imajo opravljeno zdaleč najzahtevnejše šolanje in mednarodno priznan izpit za učitelje joge.
  • Držimo se učenj in tradicije svetvno znane Biharske šole joge, ki je svetu dala prvo jogijsko univerzo.
  • Učimo najbolj avtentično, celovito, tradicionalno jogo, ki se ne osredotoča le na fizične vaje, ampak na integracijo ter polno uravnovešenje telesa, uma in duha. To učenje je najbližje indijskemu originalu, brez improvizacij in prilagajanj.
  • Na enem mestu je zbrano vrhunsko holistično znanje joge in ajurvede, kar lahko zelo pomaga tečajnikom z zdravstvenimi težavami. Ajurvedska svetovanja pri Sw. Vishwashakti so odprta vsem, tako tečajnikom kot zunanjm.

V čem se joga v TYC razlikuje od drugih jog?

Učimo integralno jogijsko prakso, ki vključuje vse veje joge. Za razliko od našega učenja je hatha joga na zahodu danes znana zgolj kot telesna vadba asan in pranajame, medtem ko v TYC poudarjamo celostni pristop in vključitev vseh jogijskih praks – asano, pranajamo, yoga nidro, koncentracijske in meditacijske vaje ter tehnike za čiščenje telesa.

Ustanovitelja in učitelji

Swami Vishwashakti Saraswati

Swami Vishwashakti Saraswati je mojstrica jogijske znanosti in ajurvedska zdravnica. Je soustanoviteljica European Yoga Fellowshipa, članica European Teacher Fellowshipa in Educational Boarda Satyananda joga sistema. Danes vodi Tara Yoga Center. Je programska direktorica vseh programov, po katerih se izobražujejo tečajniki joge v centru. Je programska direktorica tako posebnega tečaja za učitelje joge kot tečaja za ajurvedske terapevte. Osebno vodi tečaj integralne joge, tečaje radža joge, tečaj prana vidye, specializirane tečaje za meditacije in kriya joge. Prav tako osebno vodi izobraževanje inštruktorjev in nenehno bdi nad njihovim delom in potekom tečajev.

Več o Swami Vishwashakti Saraswati

Swami Omkarmurti Saraswati

Swami Omkarmurti Saraswati, rojen v Ljubljani leta 1942, je bil soustanovitelj Tara Yoga Centra. Pod vodstvom svoje soproge Swami Vishwashakti Saraswati je leta 1991 začel redno prakticirati jogo ter obiskovati Ganga Darshan Vishwa Yogapeeth in Rikhiapeeth. V 2001 je bil iniciran v Poorna sannyasa. Bil je zelo pomemben in nepozaben član Tara Yoga Centra. Ukvarjal se je z vsemi logističnimi in organizacijskimi obveznostimi; bil je organizator in koordinator vseh dogodkov, v TYC, rednih jogijskih tečajev, izobraževalnih tečajev za učitelje joge ter seminarjev za ayuvedsko in marma terapijo. Poleg tega je zaslušen za slovenske prevode številnih knjig založbe Yoga Publications Trust in soustanovitev Evropske jogijske zveze (European Yoga Fellowship). Bil je popolnoma predan misli svojega guruja, Swamija Niranjananande Saraswatija, ki je skrbel zanj in mu pomagal v najbolj kritičnih trenutkih njegovega življenja. Swami Omkarmurti je preminil v miru leta 2020; v letu, ko je v Indiji izšla njegova so-avtorska knjiga Marma Yoga.

Sannyasi Dayabhawa

Sannyasi Gitaroopa

Vsak učitelj Satyananda joge v Tara Yoga Centru se je jogo učil od Swami Vishwashakti Saraswati, ki je neposredna učenka Swamija Satyanande Saraswatija in Swamija Niranjananande Saraswatija. Učitelji so se pri Swami Vishwashakti najmanj 5 let izobraževali o osnovah joge, nato so hodili na specializirane tečaje radža joge, nakar so imeli dveletni tečaj za učitelje joge. Med tem tečajem so imeli redne hospitacije v Tara Yoga Centru ter napisali seminarsko nalogo in izvedli najmanj 2 samostojni uri kot voditelji, vsakokrat v trajanju 1,5 ure. Na koncu so pred mednarodno komisijo opravili pisni, ustni in praktični izpit. Po uspešno opravljenem izpitu so pridobili licenco za instruktorja Satyananda joge, ki je mednarodno priznana.